with Brak komentarzy

Nie da się ukryć, że święta coraz bliżej… Zewsząd błyszczą przepiękne ozdoby świąteczne. Brokat, cekiny i inne błyskotki kuszą nas swoim blaskiem z każdej witryny sklepowej.
To jedyny czas w roku, kiedy przepychu nigdy dość 🙂 Podobnie sprawa ma się w tematyce druku – kartki świąteczne niejednokrotnie zadziwiają nas ciekawą formą oraz bogactwem zdobień. Planując produkcję własnych, oryginalnych kartek świątecznych, warto zapoznać się z technikami uszlachetniania druku. Sprawdź jak wygląda hot-stamping, lakier UV, czy embossing.

[edsanimate_start entry_animation_type= "" entry_delay= "" entry_duration= "" entry_timing= "" exit_animation_type= "" exit_delay= "0" exit_duration= "0.5" exit_timing= "linear" animation_repeat= "1" keep= "yes" animate_on= "load" scroll_offset= "" custom_css_class= ""][edsanimate_start entry_animation_type= "fadeInDown" entry_delay= "0" entry_duration= "0.5" entry_timing= "linear" exit_animation_type= "" exit_delay= "" exit_duration= "" exit_timing= "" animation_repeat= "1" keep= "yes" animate_on= "load" scroll_offset= "" custom_css_class= ""]Przesłanie życzeń na specjalnie zaprojektowanej w tym celu kartce świątecznej, to niemal obowiązek każdej szanującej się firmy, dbającej o długofalowe relacje z Klientami i Kontrahentami. Jeśli chcesz, aby to właśnie Twoja kartka przykuła uwagę i nie zginęła w gąszczu innych, zapoznaj się z wybranymi przez nas technikami „wzbogacania” druku.[edsanimate_end][edsanimate_end]

Lakier UV

Nakładany całościowo lub wybiórczo na zadrukowaną wcześniej powierzchnię, wywołuje niezwykle elegancki efekt. Jest to mieszanka modyfikowanych żywic i dodatków wzmacniających, utwardzana za pomocą promieniowania UV - stąd jego nazwa. Wybór tego rodzaju uszlachetnienia stwarza nieograniczone możliwości kreacji graficznych - można zarówno lakierować widoczne obrazy, jak również pokrywać lakierem odrębne kształty, które w odpowiednim ułożeniu stanowić będą kolejną warstwę obrazu. 

Hot-stamping

Termodruk i hot-print to inne określenia tego oryginalnego sposobu uszlachetnienia druku. Technika ta polega na tłoczeniu (na gorąco) specjalnej folii hot-stampingowej na pożądanej powierzchni. Folie hot-stampingowe obecnie produkowane są w wielu, przepięknych kolorach, dzięki czemu można uzyskać oryginalny, szlachetny efekt. Złoto, srebro czy też miedź mogą obecnie ozdobić np. wizytówki, obok których żaden z Klientów nie przejdzie obojętnie. 

Embossing

W języku polskim "tłoczenie". Kolejna, oryginalna i bardzo efektowna technika wzbogacania druku. Dzięki tłoczeniu uzyskujemy efekt trójwymiarowości. Tłoczony wzór otrzymujemy zwykle dzięki ściśnięciu papieru specjalnie przygotowaną wcześniej matrycą. 

Jeśli kartki z życzeniami to dla Ciebie za mało i chciałbyś swoim Klientom podarować coś jeszcze, przeczytaj nasz artykuł na temat upominków biznesowych. 

Zostaw komentarz